Logo programu RPO WD do umów zawartych od 2018 r.

OPIS PROJEKTU: Przedmiotem projektu jest kompleksowa aktywizacja społeczno-zawodowa osób w wieku powyżej 18 roku życia, pozostających bez zatrudnienia, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszkujących w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego na  terenie Subregionu wrocławskiego, wałbrzyskiego oraz M. Wrocław.
 
CEL PROJEKTU I OKRES TRWANIA:
Cel główny: Wzrost szans na integrację społeczno-zawodową 140 (min. 84K) osób w wieku powyżej 18 r.ż. w tym min. 28 os. z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem lub  wykluczeniem społecznym, zamieszkujących na terenie Subregionu wrocławskiego, wałbrzyskiego i M. Wrocław w okresie od 01.07.2019 do 30.06.2021 roku.
Cel szczegółowy 1. Zwiększenie pewności siebie i własnych umiejętności u min. 60 UP (min. 36K) w  okresie realizacji projektu.
Cel szczegółowy 2. Wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie poruszania się po rynku pracy 140 UP  (min. 84K) w okresie realizacji projektu.
Cel szczegółowy 3. Podniesienie/Nabycie przez min 60 UP w (min. 36K) kwalifikacji lub kompetencji społeczno-zawodowych adekwatnych do potrzeb pracodawców na lokalnym rynku pracy w okresie realizacji projektu poprzez udział w szkoleniach.
Cel szczegółowy 4. Podniesienie/Nabycie przez min. 120 UP w (min. 72K) umiejętności i doświadczenia zawodowego adekwatnego do potrzeb pracodawców na lokalnym rynku pracy w okresie realizacji projektu poprzez udział w stażach zawodowych i treningu pracy.
 
GŁÓWNE DZIAŁANIA:
Uczestnikom/-czkom projektu udzielone zostanie kompleksowe wsparcie służące zwiększeniu szans na ich reintegrację społeczno-zawodową, obejmujące:
- poradnictwo psychologiczne;
- coaching;
- poradnictwo i doradztwo zawodowe;
- szkolenia kompetencji społecznych;
- szkolenia zawodowe;
- staże zawodowe;
- pośrednictwo pracy;
- wsparcie trenera pracy osobom z niepełnosprawnościami.
 
OPIS GRUPY DOCELOWEJ:
Grupa docelowa to osoby w wieku powyżej 18 r.ż., pozostające bez zatrudnienia, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszkujące w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego na obszarze Subregionu wrocławskiego, wałbrzyskiego lub M. Wrocław, tj. na terenie powiatu: M. Wrocław, wrocławskiego, średzkiego, wołowskiego, trzebnickiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, M. Wałbrzych, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego, świdnickiego lub ząbkowickiego.

OPIS REKRUTACJI:
Rekrutacja jest realizowana w okresie od 01.07.2019 do 28.02.2021 r. zgodnie z zasadą równych szans kobiet i mężczyzn oraz zasadą niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Prowadzona jest zgodnie z zasadą równego i dobrowolnego dostępu, równego traktowania wszystkich zainteresowanych oraz z zapewnieniem bezpłatności wsparcia. Główne etapy rekrutacji:
1. Spotkania informacyjne.
2. Ocena formalna formularzy zgłoszeniowych osób zainteresowanych udziałem w projekcie pod kątem spełnienie kryteriów grupy docelowej.
3. Indywidualne rozmowy z doradcą zawodowym - wstępna diagnoza potencjału, potrzeb,
preferencji i predyspozycji zawodowych (maksymalnie 50 pkt.).
4. Kwalifikowanie osób do udziału w projekcie według liczby punktów, w tym:
   a. min. 20 pkt. (40% z 50 pkt.) z oceny doradcy zawodowego;
   b. punktów dodatkowych:
     - osoby z wykształceniem najwyżej na poz. do ISCED 3 włącznie: +4 pkt.
     - osoby w wieku pow. 50 r. ż.: +5 pkt.
     - osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego: +40 pkt.
     - osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami
       psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi: +40 pkt.
     - osoby zamieszkujące na terenach objętych programami rewitalizacji, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem w związku z     
        rewitalizacją obszarów zdegradowanych: +40pkt.
5. Tworzenie listy rankingowej osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie według  zdobytych punktów malejąco.
 
KONTAKT:
Biuro projektu mieści się w siedzibie Partnera projektu
Adres: 53-330 Wrocław, ul. Energetyczna 14
tel. 71 3614494; e-mail: fund.dajmy.szanse@gmail.com